Kolejny zatrzymany i wnioski o areszty ws. reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11

FOTO. TryJimmy/pixabay

W toku śledztwa Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie dotyczącego nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości położonej przy ulicy Skaryszewskiej 11 w Warszawie wczoraj (24 kwietnia 2018 roku) w godzinach wieczornych na polecenie prokuratora zatrzymany został Jerzy Sz. – ojciec podejrzanego Tomasza Sz.

Ustalono kolejnego sprawcę czynu

Zatrzymanie Jerzego Sz. było efektem czynności dowodowych przeprowadzonych wczoraj. Na polecenie prokuratora przeszukano miejsca zamieszkania podejrzanych oraz osób z nimi związanych, a także miejsca prowadzenia działalności, w tym kancelarii radcowskich. W trakcie tych czynności zabezpieczono obszerną dokumentację, która w najbliższych dniach będzie szczegółowo analizowana przez prokuratora. W charakterze podejrzanych wczoraj prokurator przesłuchał także Przemysława S. oraz Tomasza Sz., którzy złożyli obszerne wyjaśnienia.

Czynności te doprowadziły do ustalenia, że także Jerzy Sz. ma związek z bezprawnym uzyskaniem prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości położonej przy ulicy Skaryszewskiej 11 w Warszawie.

REKLAMA

Grozi kara do 10 lat więzienia

Dziś (25 kwietnia 2018 roku) po doprowadzeniu zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie prokurator ogłosił mu zarzuty. Dotyczą one oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości przy reprywatyzacji nieruchomości położonej przy ulicy Skaryszewskiej 11 w Warszawie. Czynu tego Jerzy Sz. dopuścił się wspólnie i w porozumieniu z pozostałymi podejrzanymi w tej sprawie: Przemysławem S. oraz swoim synem Tomaszem Sz.

Łączna szkoda, jaką na skutek przestępstwa poniósł Skarb Państwa oraz spadkobiercy, wyniosła ponad 745 tysięcy złotych.

Przestępstwo zarzucone podejrzanym zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Prokurator wniósł o zastosowanie aresztów

Po zakończeniu czynności procesowych z udziałem wszystkich podejrzanych prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosków o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W ocenie prokuratora stosowanie izolacyjnych środków zapobiegawczych uzasadnione jest obawą matactwa ze strony podejrzanych, a także surową karą – do 10 lat pozbawienia wolności, jaka im grozi.

 

Źródło: PK/PAP/PowerNews Dist. MB of HeyNET Media

Komentarze

komentarzy

REKLAMA