Akt oskarżenia w sprawie przemytu znacznej ilości środków odurzających

FOTO. geralt / pixabay

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła dwie osoby o udział w procederze przemytu znacznej ilości środków odurzających.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani 18 listopada 2017 roku w Kątach Wrocławskich przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Wydział do Walki z Przestępczością Narkotykową. Zatrzymania dokonano w momencie, gdy oskarżeni przekazywali sobie towar. Zabezpieczono wówczas środki odurzające w postaci ziela konopi innych niż włókniste w ilości 19 992 gramy.

W toku postępowania ustalono, że oskarżony Janusz W. nabył środki odurzające na terenie Hiszpanii. Do Polski przywiózł je w ciężarówce Dariusz K. Obaj mężczyźni spotkali się po przekroczeniu przez Dariusza K. granicy niemiecko-polskiej.

Oskarżonym zarzucono dokonanie, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz przewiezienia znacznej ilości środków odurzających. Chodzi o przestępstwo z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo to jest zbrodnią zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Janusz W. nie przyznał się do popełnionego przestępstwa i w toku postępowania przygotowawczego odmówił złożenia wyjaśnień. Dariusz K. złożył wyjaśnienia, w których podał, że nie miał świadomości, że przewozi narkotyki.

W toku postepowania przygotowawczego na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn. Aktualnie nadal w areszcie przebywa Janusz W.

Janusz W. w przeszłości był już karany za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Tym samym zarzuconego obecnie przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

 

Źródło: PK/PAP

Komentarze

komentarzy

REKLAMA