Zarzut niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza policji w Łodzi

FOTO. Lukas Plewnia / www.polen-heute.de / flickr

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp prowadzi śledztwo przeciwko 32 letniemu funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, podejrzanemu o niedopełnienie obowiązków służbowych w związku z interwencją podjętą na jednym z łódzkich osiedli w sierpniu ubiegłego roku.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił mężczyźnie, że 19 sierpnia 2017 r. podczas interwencji w jednym z łódzkich bloków w Łodzi, jako dowódca patrolu policyjnego, nie dopełnił obowiązków służbowych, w trakcie których posiadał (którą to okoliczność ustalono w toku postępowania w oparciu o analizę korespondencji radiowej) wiedzę o możliwości przetrzymywania zaginionej pokrzywdzonej wbrew jej woli w jednym z bloków przez to że zaniechał wbrew obowiązującym go pragmatykom wewnętrznym, osobistego dokonania sprawdzenia wnętrza lokalu mieszkalnego i zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed zatarciem śladów i poprzestał na uzyskaniu relacji dokonujących pobieżnego sprawdzenia wnętrza lokalu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

W wyniku ustalonych zaniechań do podejrzanego doszło do opóźnienia w ujawnieniu w dniu 26 sierpnia 2017 r. znajdujących się w w/w lokalu w skrzyni wersalki zwłok pokrzywdzonej, zmarłej w wyniku zabójstwa, co skutkowało opóźnieniem wszczęcia postępowania przygotowawczego przeciwko sprawcy w/w czynu, pozostawania przez niego na wolności oraz prowadziło do utraty materiału dowodowego w postaci nagrań monitoringu i w efekcie stanowiło działanie na szkodę interesu publicznego.

Mężczyzna przesłuchany przez Prokuratora w charakterze podejrzanego nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów, skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Występek z art. 231§1 k.k. zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: PAP

Komentarze

komentarzy

REKLAMA