Czy frankowiczom trzeba będzie pomagać, gdy kurs tak się zmienił

FOTO. Michael Faes / sxc

Kurs franka szwajcarskiego wprawdzie w ostatnich dniach utrzymuje się powyżej 3,84 zł, ale jest znacznie niższy od „czarnego czwartku”, gdy po gwałtownym wzroście przekroczył 4,31 zł za franka. Czy mogą powrócić czasy, gdy frankowicze byli w lepszej sytuacji?

Kurs franka szwajcarskiego wprawdzie w ostatnich dniach utrzymuje się powyżej 3,84 zł, ale jest znacznie niższy od „czarnego czwartku”, gdy po gwałtownym wzroście przekroczył 4,31 zł za franka. Czy mogą powrócić czasy, gdy frankowicze byli w lepszej sytuacji niż biorący kredyty hipoteczne w polskiej walucie?

15 stycznia 2015 r. Szwajcarski Bank Narodowy zaskoczył inwestorów z całego świata wycofując się z obrony franka. O ile dzień wcześniej kurs wynosił 3,5455 zł, to w „czarny czwartek” wzrósł o kilkadziesiąt procent, do 4,3164.

Czy przy obecnym kursie potrzebna jest pomoc dla frankowiczów? Czy mogą powrócić czasy, gdy byli oni w lepszej sytuacji niż biorący kredyty hipoteczne w polskiej walucie? O tym w rozmowie mówi dr Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich (ZBP).


 Bieżący kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego


 

Źródło: MarketNews24

Komentarze

komentarzy

REKLAMA